iDance Hedrox-IN 20 In-Ear Stereo
In stock
SKU
HEDROX-IN-20
Special Price R 160.00 Regular Price R 216.00
  • Brands - Cliqtosave Online: iDance
iDance Hedrox-IN 20 In-Ear Stereo Earphones - Pink, Retail Box , 1 year Limited Warranty
More Information
BrandiDance
Headset CategoryNormal Headsets
Headset TypeWired
Details
Features
• In-ear design allows for passive isolation
• Neodymium driver for great sound experience
• Customized ear cup for ROCK SOLID in your ear
• Lightweight Ergonomic fit
• In-line Condenser microphone
Specifications
• Product Code: HEDROX-IN-20
• Description: iDance Hedrox-IN 20 In-Ear Stereo Earphones - Pink
• Driver Unit: 10mm
• Driver Type: Neodymium
• Impedance: 32 phms
• Sensitivity: 98dB±3dB
• Frequency Response: 15Hz ~ 20kHz
• Cord Length: Approx 1.2m
• Cable Type: PVC, Flat Cable
• Plug: 3.5mm gold chrome